Havacılığın Başkenti Eskişehir'den Sevgiler

 

 

Eskişehir Model Uçak Mail Grubuna Üye Olun...

 

Powered by groups.yahoo.com

 

 

       Modelci Destek Hattı

 

 
 

 

28 Mart 2009 - ESHAVK Isparta Ziyareti
 

28 Mart 2009 Cumartesi günü Isparta Havacılık Kulübünü ziyarete ve Bellenca uçağını görmeye giden ESHAVK ekibinin bir günlük yaşadıklarını anlatan İsmet beyin yazısını aynen sunarım.

"Merhaba Arkadaşlar,

Karalaştırdığımız gibi, 28.03.2009 günü Isparta Sportif Havacılık Kulübü'ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Kulübümüzü temsilen Hayrettin Topel, Şeref Erkara, Suat Ergen ve İsmet İÇEL katılmışlardır. Bu ziyarette, kulübümüze teknik yönden destek olmak amacıyla, bir havacılık sevdalısı arkadaşımız, THK uçak teknisyeni Nurettin Karakuzulu da gönüllü olarak katıldı ve bu ziyarette bizi yalnız bırakmadı, sağ olsun.

Sabah 6:00 gibi toparlanmaya başladık ve 6:30 da yola koyulduk. Bol sohbetli ve keyifli bir yolculuk sonrası 10:30 civarı Faruk Hocamızla Süleyman Demirel Üniversitesi'nde buluşup, Faruk hocamızın yaptığı tek kişilik Tweety-23 ultralight uçağını elledik, kokladık, inceledik :) Yaklaşık bir saat süren inceleme ve sohbetten sonra ER-AH Havacılık ve Isparta Sportif Havacılık Kulübü'nün mekanına gittik.
 

Burada çaylar eşliğinde ER-AH Havacılık Genel Müdürü Erdoğan Cabioğlu ve dernekten arkadaşlar ile ağırlıklı olarak Bellanca uçağı konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. Daha sonra üniversitenin konuk evinde yemeğe davet ettiler. Gayet güzel izzet ikramdan sonra Bellanca'yi görmek için dernek üyesi ve Faruk beyin havacılık çalışmalarındaki ortağı, aynı zamanda PPL pilot ve Tweety-23 ün test pilotu Tayfun beyin atölyesinin yolunu tuttuk. Soğuk demir atölyesi ve bu amaçla donatılmış atölyede yaptıkları özverili çalışmaları da gördükten sonra kendilerine hayranlığımız bir kat daha arttı. Yediklerimiz hariç :) gördüklerimizin detaylarını ve izlenimlerimizi çarşamba akşamı bir araya gelince sizlere aktarırız. Atölyede yapılan çalışmalar ile bellancayı incelememizden ve bolca havacılık, malzeme, üretim teknikleri v.s. sohbetinden sonra kendilerine teşekkür edip dönüş için yola koyulduk ve yine bol muhabbetli bir yolculuk sonunda akşam 20:30 civarında evlerimize donduk. Genel özet bu kadar.
 

Gelelim en çok merak edilen konuya ve gidiş amacımıza:
Çok kısaca yazayım, dernekte konuşacak konuda kalsın.. :)
Derneğimize hibe edilmesi için çaba harcadığımız Bellanca'yı görür görmez hepimiz tamam dedik. Hayalindekinden çok çok daha temiz ve sorunsuz olduğu konusunda hepimiz fikir birliği içinde ve ağzımız kulaklarımızda, aklımızda bir çok güzel hayal ve proje ile donduk. Umarım bundan sonra da her şey düşündüğümüz gibi yolunda gider.

Çin fikri ile bizlere çok güzel bir projenin kapılarını açan, düşlerimize kattığı bu güzel proje için Hayrettin'e, yol boyunca sohbetlerinden büyük keyif aldığım tüm yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sayelerinde ben çok güzel ve keyifli bir gün geçirdim. Sağ olsunlar, var olsunlar..


Isparta'nın bakımlarını yaptığı, Adana'daki uçaklarının resimleri:
http://ishak2002.8k.com/index.html

Faruk Hocanın sitesi ve tweety test resimleri:
http://www.altıntabak.com/uçtuuçtu.html


http://ishak2002.8k.com/photo.html


Sevgiler, saygılar...
İsmet İÇEL"

Suat Ergen'in Çektiği fotoğraflar

 

 

 

Haber:Yavuz D.

 
 

 

 

 

 

 

Home | Forum |Fotoğraf | Video | Projeler | Linkler | e-mail

 

 

 

pistbasi.com sayfaları en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğü (ya da üstü) ve high-color renk ayarı ile izlenebilir.
Internet Explorer 5+ ve/veya Netscape 4.6+ kullanmanızı tavsiye ederim.

Yavuz DAL,   yavuz13@hotmail.com

2006-2008  /  www.pistbasi.com